• Osiągnięcie znacząco wysokiego poziomu recyklingu.
  • Wprowadzenie licznych innowacyjnych inicjatyw związanych z recyklingiem odpadów komunalnych odebranych od mieszkańców.
  • Kompleksowe podejście w planowaniu błękitno-zielonej infrastruktury w mieście, uwzględniające adaptację do zmian klimatu, ochronę różnorodności biologicznej oraz zaangażowanie i edukację społeczeństwa.

Poznań ma wybitne osiągnięcia w dziedzinie recyklingu i podejmowaniu innowacyjnych działań mających na celu skuteczny recykling odpadów komunalnych pochodzących od mieszkańców. Miasto wyróżnia się zaawansowanym podejściem do zarządzania odpadami, gdzie przykładem są zainstalowane specjalne instalacje do kompostowania odpadów biodegradowalnych.

Poznań stanowi inspirujący przykład dla innych miejscowości w zakresie efektywnego zarządzania odpadami, a także działań adaptacyjnych, w szczególności rozbudowywaniu błękitno-zielonej infrastruktury, dzięki czemu jest przykładem dbałości o środowisko i promowania zrównoważonych praktyk. 

Przeczytaj również

Hydratico – Woda dla wszystkich, ulga dla środowiska

Woda jest źródłem naszego życia, a dostęp do niej jednym z podstawowych praw człowieka. Jest ona niezbędna dla naszego zdrowia i rozwoju.

Zero Waste w Szkolnych Stołówkach: Wrocław Wprowadza Zasady Zdrowego Żywienia

Wrocław stawia kolejne kroki w kierunku zrównoważonego rozwoju, podejmując inicjatywę mającą ogromny wpływ na zdrowie lokalnej społeczności i adaptację miasta do zmian klimatu.

Humatico - powrót do korzeni

Rolnictwo i produkcja żywności są kluczowymi aktywnościami, które zapewniają nam wysoki poziom życia.

Budownictwo modułowe- ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych konstrukcji

 Obecne trendy demograficzne, takie jak rosnąca liczba populacji i zwiększająca się klasa średnia sprawiają, iż istnieje poważne ryzyko wyczerpania licznych globalnych zasobów, takich jak węgiel,…

Francuskie inspiracje dla polskich miast 

Inwestycje w zieleń  W 2020 roku “The National Union of Landscape Enterprises” oraz “Hortis” zaprezentowały ranking najbardziej zielonych miast we Francji.

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu

© UNEP/GRID-Warszawa 2017-2024