• Efektywne działania w redukcji odpadów, w tym innowacyjne miejsce wspierające naprawę i ponowne wykorzystanie przedmiotów, oraz skuteczne kampanie edukacyjne.
  • Kępno jest przykładem miasta zaangażowanego w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska poprzez zaangażowanie społeczności lokalnej.

Kępno prowadzi skuteczne działania mające na celu minimalizację ilości wytwarzanych odpadów. Szczególnym wyróżnieniem jest "klamotowisko", innowacyjne miejsce umożliwiające mieszkańcom naprawę i ponowne wykorzystanie przedmiotów, co znacząco przyczynia się do redukcji odpadów.

Dodatkowo, miasto prowadzi kampanie edukacyjne, które mają na celu zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie odpowiedzialnej gospodarki odpadami. Kępno stanowi inspirujący przykład społeczności lokalnej zaangażowanej w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska poprzez promowanie praktyk ograniczających negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Humatico - powrót do korzeni

Rolnictwo i produkcja żywności są kluczowymi aktywnościami, które zapewniają nam wysoki poziom życia.

Drugie życie kontenerów

Malcom McLean nigdy nie stał się ikoną popkultury, pomimo iż jest osobą która wywarła ogromny wpływ na życie każdego z nas. Jest on wynalazcą i popularyzatorem współczesnych kontenerów.

Zero Waste w Szkolnych Stołówkach: Wrocław Wprowadza Zasady Zdrowego Żywienia

Wrocław stawia kolejne kroki w kierunku zrównoważonego rozwoju, podejmując inicjatywę mającą ogromny wpływ na zdrowie lokalnej społeczności i adaptację miasta do zmian klimatu.

Budownictwo modułowe- ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych konstrukcji

Obecne trendy demograficzne, takie jak rosnąca liczba populacji i zwiększająca się klasa średnia sprawiają, iż istnieje poważne ryzyko wyczerpania licznych globalnych zasobów, takich jak węgiel,…

Rybnik – laureat konkursu w kat. Odpady, Gospodarka o Obiegu Zamkniętym

W kategorii miast powyżej 100 tysięcy laureatem konkursu Eco-Miasto w kategorii Odpady i Gospodarka o Obiegu Zamkniętym został Rybnik.