• Efektywne działania w redukcji odpadów, w tym innowacyjne miejsce wspierające naprawę i ponowne wykorzystanie przedmiotów, oraz skuteczne kampanie edukacyjne.
  • Kępno jest przykładem miasta zaangażowanego w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska poprzez zaangażowanie społeczności lokalnej.

Kępno prowadzi skuteczne działania mające na celu minimalizację ilości wytwarzanych odpadów. Szczególnym wyróżnieniem jest "klamotowisko", innowacyjne miejsce umożliwiające mieszkańcom naprawę i ponowne wykorzystanie przedmiotów, co znacząco przyczynia się do redukcji odpadów.

Dodatkowo, miasto prowadzi kampanie edukacyjne, które mają na celu zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie odpowiedzialnej gospodarki odpadami. Kępno stanowi inspirujący przykład społeczności lokalnej zaangażowanej w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska poprzez promowanie praktyk ograniczających negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Przeczytaj również

Francuskie inspiracje dla polskich miast 

Inwestycje w zieleń  W 2020 roku “The National Union of Landscape Enterprises” oraz “Hortis” zaprezentowały ranking najbardziej zielonych miast we Francji.

Budownictwo modułowe- ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych konstrukcji

 Obecne trendy demograficzne, takie jak rosnąca liczba populacji i zwiększająca się klasa średnia sprawiają, iż istnieje poważne ryzyko wyczerpania licznych globalnych zasobów, takich jak węgiel,…

Drugie życie kontenerów

Malcom McLean nigdy nie stał się ikoną popkultury, pomimo iż jest osobą która wywarła ogromny wpływ na życie każdego z nas. Jest on wynalazcą i popularyzatorem współczesnych kontenerów.

Zmieniające się oblicza francuskich miast

Idea 15-minutowego miasta, stworzona na Uniwersytecie w Sorbonie przez profesora Carlosa Moreno, coraz chętniej wdrażana jest we francuskich miejscowościach.

Poznań - laureat konkursu w kat. Odpady, Gospodarka o Obiegu Zamkniętym

Poznań ma wybitne osiągnięcia w dziedzinie recyklingu i podejmowaniu innowacyjnych działań mających na celu skuteczny recykling odpadów komunalnych pochodzących od mieszkańców.

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu

© UNEP/GRID-Warszawa 2017-2024