• Wszechstronne podejście do poprawy efektywności energetycznej budynków.
  • Konin zaangażował się w projekt na rzecz neutralności klimatycznej, którego celem jest redukcja emisji CO2, ograniczenie zapotrzebowania na energię, zwiększenie udziału OZE w bilansie energetycznym oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń.

Konin został wyróżniony za kompleksowe podejście do poprawy efektywności energetycznej budynków. Wyróżnienie to jest wynikiem realizacji projektu "Poprawa efektywności energetycznej procesów technologicznych poprzez wytwarzanie i dystrybucję energii elektrycznej z OZE".

Dodatkowo, miasto przystąpiło do projektu "LIFE AFTER COAL PL mającego na celu ograniczenie emisji CO2, redukcję zapotrzebowania na energię, wzrost udziału OZE w bilansie energetycznym oraz redukcję emisji zanieczyszczeń.

Podejmuje działania edukacyjne w zakresie poprawy efektywności energetycznej, a w szczególności, inicjatywa polegająca na przeprowadzaniu wizyt w gospodarstwach domowych w celu identyfikacji potrzeb związanych z efektywnością energetyczną oraz redukcją emisji zanieczyszczeń do powietrza (poprzez doradztwo indywidualne i opracowanie planów działań proekologicznych).

Pionierzy ze Szczytna

Produkcja energii elektrycznej odpowiada za 40% całkowitej globalnej emisji dwutlenku węgla.

Kalety – laureat konkursu w kat. Efektywność Energetyczna, Odnawialne Źródła Energii

W kategorii miast poniżej 100 tysięcy laureatem konkursu Eco-Miasto w kategorii Efektywność Energetyczna i Odnawialne Źródła Energii są Kalety.

Gdynia – laureat konkursu w kat. Efektywność Energetyczna, Odnawialne Źródła Energii

W kategorii miast powyżej 100 tysięcy laureatem konkursu Eco-Miasto w kategorii Efektywność Energetyczna i Odnawialne Źródła Energii została Gdynia.

Warszawa - laureat konkursu w kat. Efektywność Energetyczna, OZE, Jakość Powietrza

Warszawa jest symbolem konsekwencji i długoterminowej pracy nad poprawą efektywności energetycznej budynków oraz budowania zrównoważonych wzorców rozwoju miejskiego.