• Budowa nowej bazy operatora transportu publicznego wraz ze stacją obsługi, warsztatami, budynkiem administracyjno – dworcowym i myjnią.
  • Budowa 40 wiat przystankowych.
  • Budowa 2,92 km ścieżek rowerowych.
  • Budowa dróg dojazdowych do bazy.
  • Utworzenie parkingów Park&Ride oraz Bike&Ride.
  • Wdrożenie zintegrowanego biletu miejskiego.
  • Wymiana taboru miejskiego, w tym zakup autobusów hybrydowych, elektrycznych i DIESEL z normą EURO 6. (w sumie 32 szt.).
  • Modernizacja 100 szt. oświetlenia ulicznego.

Ostrowiec Świętokrzyski dąży do stworzenia zrównoważonej mobilności miejskiej poprzez angażowanie się w inwestycje mające na celu rozwijanie infrastruktury i usług transportu publicznego, a przy tym jest realizatorem projektu „Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim”, który wprowadza ekologiczne rozwiązania do transportu publicznego. Jako część swojego podejścia do zrównoważonej mobilności miasto skupia się na planowaniu, co znajduje swoje odzwierciedlenie w opracowaniu Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. Ponadto, miasto działa aktywnie w zakresie promocji ekologicznego transportu miejskiego poprzez kampanie informacyjno-promocyjne. Te działania mają na celu zwiększenie świadomości mieszkańców na temat korzyści wynikających z korzystania z ekologicznych środków transportu, a także zachęcenie ich do aktywnego udziału w zmianach na lepsze w zakresie mobilności miejskiej.

Przeczytaj również

ZITY by Mobilize – usługa samoobsługowego wynajmu samochodów elektrycznych w Paryżu

20 maja 2020 roku Grupa Renault uruchomiła w Paryżu usługę wynajmu samoobsługowego ZITY by Mobilize. Do dyspozycji mieszkańców Paryża dostarczono flotę 500 w pełni elektrycznych samochodów Renault ZOE…

Rybnik - laureat konkursu w kat. Zrównoważona Mobilność

Rybnik angażuje się w rozwijanie innowacyjnych technologii w sektorze transportu zbiorowego i inwestuje w przyszłość, zakupując autobusy elektryczne oraz buduje ogólnodostępną stację zasilania pojazdó…

Zakaz lotów krótkodystansowych we Francji, a rozwój zrównoważonej mobilności

Wraz z rozwojem lotnictwa i obniżeniem cen biletów, pojawił się problem zwiększających się z roku na rok emisji związanych z tą formą transportu.

Broomee – czyli transport publiczny "na zamówienie”

Niestety od wielu lat obserwujemy rosnącą gwałtownie ilość samochodów osobowych w miastach.

Francuskie inspiracje dla polskich miast 

Inwestycje w zieleń  W 2020 roku “The National Union of Landscape Enterprises” oraz “Hortis” zaprezentowały ranking najbardziej zielonych miast we Francji.

Edycje programu

Chcesz być na bieżąco?Zapisz się na newsletter!

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące projektu, to napisz do nas:
kontakt@eco-miasto.pl

Organizatorzy projektu

© UNEP/GRID-Warszawa 2017-2024