Kontekstem dyskusji będzie dynamicznie zmieniająca się panorama tego, w jaki sposób się poruszamy. Pandemia koronawirusa wzbudziła niemałe obawy o przyszłość transportu zbiorowego - rosnące ceny, w tym paliwa, skłaniają z kolei do oszczędzania na podróżach pieszych, rowerowych czy z wykorzystaniem pojazdów komunikacji miejskiej i aglomeracyjnej. Wyzwania inflacyjne nie ułatwiają również inwestycji infrastrukturalnych - w tym w infrastrukturę transportową.

Przewidywanie trendów nie jest w tym kontekście sprawą łatwą. We wspólnej rozmowie sprawdzimy, czego możemy spodziewać się w przyszłości - jakie zmiany z lat minionych z nami zostaną, o których zapomnimy i na ile zbliży nas to do wizji bardziej przyjaznych dla ludzi i środowiska miast przyszłości.

Nagranie z wydarzenia

Przywitanie osób uczestniczących, wprowadzenie do dyskusji

• Anna Wrzosek, UNEP/GRID-Warszawa

Dyskusja panelowa