Zakłady produkcyjne generują istotną część zapotrzebowania na energię - w szczególności w obszarach silnie uprzemysłowionych. Samorządy są zainteresowane ich funkcjonowaniem z jednej strony pod kątem stymulowania lokalnej gospodarki, z drugiej zaś - minimalizacji negatywnego wpływu na otoczenie. Wraz z rosnącymi ambicjami polityki klimatycznej UE, jak również kolejnymi deklaracjami dążenia przez biznes i miasta do neutralności klimatycznej, temat ten staje się ważny również z lokalnej perspektywy. Jak włączyć przemysł w ogół działań na rzecz transformacji energetycznej, tak by w spójny sposób wpisywał się w działania miasta i lokalnych społeczności?

Otwarcie warsztatów

Prezentacje:

Przemysł w zielonym mieście
Bartłomiej Kozek, Kierownik Działu Zielonej Transformacji, Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Magdalena Bartecka, Polska Zielona Sieć

Daniel Wolny, Kierownik Miejskiego Centrum Energii, Katowice